Trabzon İl Başkanlığı

8 Mart Kadınlar gününü kutlu olsun 8 Mart Kadınlar gününü kutlu olsun

08 Mar 2023

Deva Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek 8 Mart Kadınlar günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Kubilay Çiçek ;

Öncelikle bu zor günlerde deprem bölgesinde mücadele veren, depremzedelerimize hayat olan kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar gününü kutlarım. Biz Demokrasi ve Atılım Partisi olarak %35 cinsiyet kotası ile Türkiye’deki siyasi partiler içerisinde en yüksek orana sahip partiyiz.

Kadınların siyasal katılımını engelleyen, zorlaştıran toplumsal ön yargıları aşmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer almakta. Kadınlar karar alma mekanizmalarının her kademesinde yer alabilmelidirler. Partimiz, kadınların ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanında eşit katılımlarını esas alan toplumsal cinsiyet eşitliğini temel almaktadır. Demokrasi ve Atılım partisi eşitliği, adaleti, özgürlüğü esas alan çoğulcu bir yaklaşımı benimsemektedir.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyal adalet ve güçlü bir toplum için kadının sosyal ve ekonomik durumunun sağlamlaştırılması bir zorunluluktur. Bunu sağlamak için, kadının eğitiminin, çalışma imkanlarına kavuşmasının, psikolojik taciz ve şiddete karşı korunmasının, yasalar önünde sağlanan eşitliğin toplumsal hayatın her alanı ile karar alma ve yönetim mekanizmalarına taşınmasının önemli olduğuna inanıyoruz.

Kadınlarımızın siyasete daha çok katılım gösterdiği yarınları inşaası için hazır olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Tüm kadınlarımızı DEVA Kadrolarında yer almaları için davet ediyorum.


  • İLGİLİ ETİKET:
  • #KUBILAY ÇIÇEK

SONRAKİ HABER

Kubilay Çiçek ''Seçim Startını Verdik''

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

08 Mar 2023