Trabzon İl Başkanlığı

Hatice Kahraman "Bu Eziyete Kim Dur Diyecek" Hatice Kahraman "Bu Eziyete Kim Dur Diyecek"

28 Kas 2022

Deva Partisi Doğa ve Çevre Politikaları Başkanı Hatice Kahraman Ekşi Araklı'dan yerel yönetimi eleştirdi.

Araklı İlçesinde Taşönü Mahallesinde tesisin doğaya ve çevreye verdiği zararı anlatmak için bölgeye giden Kahraman'a Deva Partisi Trabzon il yönetimi, Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder, Yomra İlçe Başkanı Funda Çuvalcı, Araklı İlçe Başkanı Lokman Uzun eşlik etti.

TRABZON'DA İŞLER OLDU BİTTİYE GETİRİLİYOR

Trabzon’un Araklı İlçesinde Taşönü Mahallesinde yaşam alanlarını olumsuz etkileyen katı atık çöp tesisinden seslenen Hatice Kahraman Ekşi "Bu tesis kurulurken oldu bitti ye getirilmesinin bedelini bugün hem Araklı hem de Arsin’deki vatandaşlarımız çekiyor. Yanımda şuan Arsin ve Araklı ilçe başkanlarımız ve yönetiminden arkadaşlar var kendileri bu sıkıntıyı bizzat burada yaşıyor. Bizler DEVA Partisi olarak yatırımlara hiç bir zaman karşı olmadığımızı ve desteklediğimizi sürekli belirtiyoruz. Âmâ insan için yapılan bu yatırım insan sağlığına ve hayatına zarar veriyorsa da biz bunun karşısında oluruz."

TESİSİN DÜZENLİ İŞLEMEDİGİ ORTADA

Hatice Kahraman Ekşi tesiste sorunların yılı devirdiğini belirterek şunları söyledi ;

Tesiste sorunlar yılını devirdi. Devlet kademesi geldi incelemelerde bulundu, firmaya ceza yazıldı Araklı belediye başkanımız 6 milyon TL harcanarak kokunun önleneceğini söyleşmişti. Büyükşehir belediye başkanımız sayın Zorluoğlu'da en son açıklamasında Uzun zamandır mücadele veriyoruz. Yüklenici firma iki sistem deneyecek kokuyu en aza indireceğiz açıklamalarında bulundu. Buradan tüm yerel idarecilerimize seslenmek istiyorum; ‘Deneme yanılma’ yöntemi ile yaptığınız işlerin bedelini millete ödetmeye hakkınız yok!

 • Buradan şehri idare edenlere sormak istiyoruz;
 • Araklı halkının uzunca süredir çektiği sıkıntılar umurunuzda değil mi?
 • Kokunun giderilmesi ne kadar sürecek?
 • Bu süreçte bu sıkıntının oluşacağı öngörülememişiydi?
 • Araklı'da ki vatandaşımızın sağlığı ve kaderi dene yöntemlerine mi kaldı?
 • Bu yöntemler tutmaz ise mevcut bir B planları var mı?
 • Arıtmadan çıkan gaz yakılıyor mu? Yakılan gazlardan enerji elde edildikten sonra buharlaştırılan su nereye aktarılıyor ?

Bizler vatandaşlarımız adına mevcut iktidar partisine bu soruları yöneltiyoruz.

Deva Partisi Trabzon İl başkanlığı olarak, problemi genel başkanımızın Trabzon ziyaretinde de kendisine bildirdik. Deva iktidarında ve belediyeciliğinde sorunun bir an önce çözülmesi ve ilçemizin yeniden eski güzelliğine kavuşması için gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

 • İLGİLİ ETİKET:
 • #HATICE KAHRAMAN EKŞI
 • #EVRIM RIZVANOĞLU
 • #KUBILAY ÇIÇEK

SONRAKİ HABER

Deva Partisi Trabzon'dan Samsun Çıkarması

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

28 Kas 2022